Dyskusja wikiskryby:Masti

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki
Witaj na Wikiźródłach!

Masti, witaj na Wikiźródłach – polskojęzycznej wolnej bibliotece! Cieszymy się, że postanowiłeś do nas dołączyć.

Mam nadzieję, że polubisz ten projekt i zostaniesz z nami. Jeśli potrzebujesz pomocy, poproś o nią dowolnego aktywnego administratora lub innego doświadczonego użytkownika. Możesz także zadać pytanie w Skryptorium lub poeksperymentować we własnym brudnopisie.

Przed przystąpieniem do pracy zapoznaj się z treścią następujących stron:

Pamiętaj: w tym projekcie możemy publikować teksty wyłącznie na wolnej licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na Tych Samych Warunkach wersja 3.0 (lub zgodnej), lub będących w domenie publicznej (czyli m.in. takich, których autor i/lub tłumacz zmarli ponad 70 lat temu).

Na Wikiźródłach odpowiadamy na stronach dyskusji, w wątku wiadomości, klikając na przycisk [odpowiedz]. Można też użyć szablonu ping z nickiem wikiskryby, dla którego przeznaczona jest wiadomość {{ping|nick wikiskryby}}. Wtedy jest on/-a o tym informowany/-a takim samym pomarańczowym paskiem, jaki Ty ujrzałeś przed chwilą. Każdą odpowiedź podpisujemy czterema tyldami: ~~~~, które są automatycznie zamieniane na Twój podpis, link do Twojej dyskusji oraz datę zamieszczenia wypowiedzi.

Miłej pracy i zabawy! 

Electron <Odpisz> 09:35, 15 mar 2010 (CET)[odpowiedz]

Proofread[edytuj]

Witaj! Mam dwie prośby związane z proofread: pierwsza to taka, aby nie dodawać numerów stron do przepisywanych tekstów, a druga - aby nie oznaczać nowej strony od razu jako "Skorygowana" (żółty kolor), a tylko jako "Nieskorygowana" (kolor czerwony). To tyle marudzenia :). Pozdrawiam i cieszę się, że dołączyłeś do edytorów naszego projektu :). — Awersowy <talk> 20:48, 30 kwi 2010 (CEST)[odpowiedz]

błędna strona - prośba o usunięcie[edytuj]

Witaj, Nachrzaniłem niewpisując słowa "Strona:" w nagłówku i niechcący utworzyłem błąd - czy możesz spowodować usunięcie tegoż? Phinek (dyskusja) 10:24, 20 kwi 2013 (CEST)[odpowiedz]

Właśnie tego nie byłem pewien, wiedząc, że administrujesz na Wiki. Tak czy inaczej Ankry już zadziałał i już jest po temacie. pozdrawiam Phinek (dyskusja) 10:32, 20 kwi 2013 (CEST)[odpowiedz]

Grupy użytkowników Wikiźródeł[edytuj]

Wikiźródła, darmowa biblioteka cyfrowa, przechodzi w nowy wymiar zarządzania księgozbiorem, sprawdzania tekstów i ich przesyłania. Dla serwisu niezywkle istotne są społeczności wszystkich języków. Chcemy więc zaproponować stworenie grupy użytkowników Wikiźródeł, organizacji ochotników, o luźnej strukturze, dążacej do rozpropagowania idei projektu i wspierajacej rozwój techniczny. Dołącz do nas, jesli chcesz pomóc.

Grupa będzie też środowiskiem propagowania i rozwoju narzędzi, z których korzystają poszczególne wersje językowe Wikiźródeł. Zachecamy do zapisania się na anglojęzyczną listę dyskusyjną wikisource-l, do odwiedzin na kanale IRC #wikisource, polubienia profilu grupy w serwisie Facebook i śledzenia naszego Twittera. W ramach tegorocznej edycji Google Summer of Code przedstawione zostały cztery projekty związane z Wikiźródłami. Chcąc uzyskać jak najlepsze działanie przedstawionych rozwiazań, zachęcamy do ich komentowania na stronie Wikisource across projects. Raport z bieżacych prac deweloperskich znajduje się na tej stronie.

Global message delivery, 03:00, 25 lip 2013 (CEST)

Witaj administratorze[edytuj]

Gratulacje! Choć było prawie jak na Wikipedii. W razie, gdyby dotychczas używane narzędzia już się zużyły, proponuje taki podręczny zestaw. Ankry (dyskusja) 00:18, 27 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

Nie brałem udział w głosowaniu ale też się dołączam do gratulacji. Mam nadzieję, że nie zawiedziesz nadziei tych, którzy cię wybrali, bo twój dotychczasowy wkład na Wikiźródłach (oględnie rzecz mówiąc) nie jest zbyt imponujący. Pozdrawiam Electron  <Odpisz> 00:44, 27 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

Źródłosłów 2021[edytuj]

Drodzy Wikiskryby!

Po dwuletniej przerwie postanowiliśmy wrócić do formuły wspólnego spotkania wikiskrybów i wikisłownikarzy - Źródłosłowu, organizowanego pod auspicjami Wikimedia Polska. Jeśli oficjalne ograniczenia dotyczące organizowania spotkań oraz warunki epidemiczne na to pozwolą, Źródłosłów odbędzie się zamiast wcześniej zapowiadanego prywatnego spotkania wikiskrybów, w dniach 10-12 września br. w Warszawie. Zarezerwujcie sobie ten termin w Waszym kalendarzu. Więcej informacji wkrótce.

Ankry (dyskusja) 00:41, 3 lip 2021 (CEST)[odpowiedz]

How we will see unregistered users[edytuj]

Cześć!

Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ jesteś administratorem w jednym z projektów Wikimedia.

Obecnie, kiedy ktoś edytuje stronę, nie będąc zalogowanym, w historii wyświetla się jego adres IP. Jak być może już wiesz, nie będziemy mogli tego robić w przyszłości. Jest to decyzja prawników Fundacji Wikimedia, spowodowana zmianami w przepisach o ochronie prywatności w internecie.

Zamiast adresu IP będziemy wyświetlać maskowaną tożsamość. Ty jako administrator będziesz nadal mógł zobaczyć oryginalne IP. Utworzymy nowe uprawnienie, przeznaczone dla osób, które potrzebują widzieć pełen adres, aby walczyć z wandalizmami, spamem itp. bez uprawnień administratorskich. Patrolujący będą mogli zobaczyć fragment IP również bez tego uprawnienia. Pracujemy również nad lepszymi narzędziami, wspierającymi w walce przeciwko nadużyciom.

Jeśli jeszcze o naszych działaniach nie czytałeś, możesz się z nimi zapoznać na Meta. Aby nie przegapić technicznych zmian na wiki, możesz zasubskrybować cotygodniowe wydania Tech News.

Mamy dwa pomysły na implementację maskowania adresów IP. Chętnie poznamy twoją opinię. Daj nam znać na stronie dyskusji, co sądzisz na ich temat i tego, który pomysł się sprawdzi lepiej na twojej wiki, teraz i w przyszłości. Możesz napisać w swoim języku. Sugestie są dostępne od października, a ostateczną decyzję podejmiemy po 17 stycznia.

Dziękujemy. /Johan (WMF)

19:18, 4 sty 2022 (CET)

Źródłosłów 2022[edytuj]

Drodzy Wikiskrybowie, w dniach 23–25 września 2022 w Gdańsku odbędzie się piąte spotkanie Wikisłownika i Wikiźródeł organizowane przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Do naszej dyspozycji będą sale konferencyjne, w których możemy przeprowadzić warsztaty i dyskusje dotyczące interesujących nas tematów, a także zaprezentować co się działo w projekcie i jego otoczeniu, czy też omówić ewentualne plany na przyszłość. Osoby spoza Gdańska mogą też liczyć na nocleg. Przewidywane są też gadżety dla uczestniczek i uczestników. Więcej informacji o samym spotkaniu oraz o sposobie rejestracji można znaleźć na stronie Źródłosłów 2022. Trwają prace nad (ramowym) programem spotkania, gorąco zachęcam do zgłaszania tematów, które chcielibyście omówić, na temat których chcielibyście się więcej dowiedzieć lub w odniesieniu do których chcielibyście wymienić się poglądami z innymi członkami społeczności. Zgłaszajcie się, rejestrujcie, działajcie! MediaWiki message delivery (dyskusja) 18:18, 18 sie 2022 (CEST)[odpowiedz]